#1 2009-02-07 12:01:14

Black Death

Half Mod

Zarejestrowany: 2008-12-02
Posty: 20

Dyskusja na temat gry Monster Hunter Freedom 2

W tym dziale możecie zapytać o wszelkie problemy związane z grą Monster Hunter Freedom 2 np:o najbardziej polecane bronie , słabe punkty stworków, miejsca w których możemy zbierac pewne rodzaje itemów itp.

polecana strona dla wszystkich grających w MHF2

http://www.gamespot.com/psp/rpg/monster … hints.html

Offline

 

#2 2009-02-11 20:13:35

 Drakusso

Administrator

Zarejestrowany: 2008-12-01
Posty: 76
Model PSP: PSP1004
Go!Msg: drakusso

Re: Dyskusja na temat gry Monster Hunter Freedom 2

To ja dodam parę informacji o tym co gdzie jest w mieście:
Home:
W domu mamy skrzynkę w której zbieramy wszystkie przedmioty oraz zmieniamy eq przed misjami.
Łózko na którym zapisujemy stan gry. W lewo jest kuchnia gdzie gotują koty jedzenie, ilość kotów zależny od tego jak daleko jesteśmy w grze. Koty zatrudniamy u takiej babci co ma wielki plecak na którym jest pełno kotów. W domu tez jest szafka z książkami w których są wszystkie potrzebne informacje i w której można tez zmienić rodzaj włosów i kolor.

Gathering Hall:
na północ dobok babci co daje questy jest wejście do halli. W niej przyjmujemy questy dla wielu graczy.
Troszkę trudniejsze niż te na singla. Mamy tez sklepik (ale jest w nim wszystko to co w tym na zewnątrz)

Training Shool:
na lewo od Gathering Hall jest wejście. Mamy tam cały tutorial do tej gry oraz walki treningowe z silniejszymi potworami jakie napotkaliśmy podczas gry (za zabicie wywerny na treningu dostajemy koiny potrzebne na eq oraz pokke points)

Farma:
jest ona na dole w lewo. Przed wejściem stoi gostek u którego kupujemy ulepszenia za pokke points (zdobywamy je na treningu albo poprzez oddawanie account item => mountain herb, gold fish itp)

Babcia:
Ta pani z takim czymś dziwnym na głowie co stoi na północy daje questy dla pojedynczego gracza

Sklepy:
Blacksmith - Ma stragan zaraz na przeciwko domu. U niego robimy eq oraz ulepszamy zbroje. Aby zrobić jakiś miecz/zbroje
potrzebne sa składniki wiec podświetlamy miecz i można zobaczyć jakie.
Kot - stoi on obok Blacksmitha i sprzedaje za same pieniądze podstawowy sprzęt
Sklepikarka - obok straganu gdzie siedzi blacksmith i kot jest pani co sprzedaje potiony, amunicje, wędki, kilofy i cały sprzed potrzebny ci do polowania.
Babunia z dużym plecakiem - stoi obok wejścia do hatering halla. Sprzedaje ona losowe 3 rodzaje rzeczy po niższej cenie niż pani w sklepiku, ale nie tylko sprzedaje tez fangi z podstawowych raprotów, grzyby, herby i ryby. Zależy co sprzedaje w tej chwili.

Skille w zbroi:
no to jest troszkę trudne do skapowania. Masz 5 części zbroi i każda ma przyjmijmy skilla sharpening skill up(szybsze ostrzenie) na 1, czyli razem masz na 5. Ale skill nie będzie działał dopóki nie jest na 10. Wiec albo dobierasz taki eq aby mieć danego skilla na 10 albo robisz sobie tak zwane dekoracje które dodają pkt od danych skilli (robi się je u blacksmitha)

Łaczenie Przedmiotow:

wiec można łączyć niektóre przedmioty w jeden np: herb i blue mushroom dają potion a poleczenie potion i miod daje mega potion. Jak jesteś Gunnerem to większość amunicji zdobywa się poprzez łączenia przedmiotów.
Mozna podpatrzeć jakie przedmioty da się Łączyc na dole ale nie widzisz co z tego wyjdzie. Aby zwiększyć szanse na powodzenie kupujemy w sklepiku Book Of Combos, im więcej tomów od 1 do 5 tym większa szansa, pamiętaj tez ze musisz je mieć przy sobie a nie w skrzynce.

teraz jak się w ta grę gra

Cały sens gry polega na polowaniu na różnorakie gady aby wyciąć z nich pazury, kości, czaszki aby mieć silniejszy ekwipunek aby polować na coraz to silniejsze gady ;] wiec opisze podstawowy quest.
Zaczynasz obok namiotu. Pierwsze co robisz to zbierasz z niebieskiej skrzynki zapasy jakie dala ci babunia z wioski (prawie zawsze jest to samo:P). Kiedy myślisz ze jesteś gotowy ruszasz w drogę, szukasz nieszczęśliwego gada jakiego masz upolować i zaznaczasz go farba (aby jak ci ucieknie wiedzieć gdzie). Rożne potwory maja rożne słabe pkt oraz odporności i słabości na rożne elementy wiec upewnij się ze masz dobry sprzęt. Pierwsze co musisz się nauczyć to ruchy zwierzyny aby wiedzieć kiedy możesz zaatakować, jak cie pokona to się nie martw masz 3 szanse ale z każdym twoim zgonem tracisz forsę z nagrody wiec postaraj się nie umierać. Musisz tez pilnować tego aby bron była ostra, jak się stępi to używasz ruststone na niej. Zabijasz nieszczęsnego gada a potem chowasz bron i podbiegasz do truchła i wycinasz z niego składniki (pod koniec misji tez coś dostaniesz). I tak wygląda cały sens gry.

No ale są przecież jeszcze robaki, zioła, grzyby, ryby i minerały. A gdzie i jak je zbierać ?
no to tak
Robaki - można je zbierać na planszach w miejscach gdzie latają takie żółte owady nad ziemia, do zbierania jest potrzebny bugnet . Bugnet sie niszczy po paru użyciach oczywiście.
Zioła - Są one niemalże wszędzie wystarczy poszukać kępki krzaków i poszukać ;] zależnie od krzaka można zebrać rożne zioła np: zielony to będą pewnie herby
Grzyby - podobnie jak zioła, widzisz kępkę grzybów to przeszukaj ;]
Ryby - na każdej planszy masz parę miejsc gdzie można łowić ryby. Aby łowić ryby trza mieć wędkę (do kupienia w sklepie). 1 = 1 ryba. cala zabawa polega na tym ze czekasz aż spławik jest pod woda i wciskasz guzik i nic więcej ;]
Minerały - Chyba najważniejsze bo większość sprzętu na początku gry jest z różnorakich minerałów
Aby zbierać różnorakie ory będzie ci potrzebny kilof (pick axe do kupienia w sklepie albo stone + bone). musisz znaleźć takie specyficzne dziury w ściach i tam bić ;] oczywiście kilof się niszczy po paru uderzeniach,

Dam wam linki do mapek lokacji i tam macie opisane co gdzie co zbierać:
Desert - http://www.gamefaqs.com/portable/psp/file/934395/50032
Jungle - http://www.gamefaqs.com/portable/psp/file/934395/50002
Forest And Hills -http://www.gamefaqs.com/portable/psp/file/934395/50000
Mountains - http://www.gamefaqs.com/portable/psp/file/934395/50001
Swamp - http://www.gamefaqs.com/portable/psp/file/934395/50003
Volcano - http://www.gamefaqs.com/portable/psp/file/934395/50004


http://img176.imageshack.us/img176/8427/pspuserhp7.jpg
http://mypsn.eu.playstation.com/psn/profile/drakusso.png

Offline

 

#3 2011-02-20 17:46:34

 tomasson93

Nowy użytkownik

6253341
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2011-02-20
Posty: 4
Punktów :   
Model PSP: 1004
WWW

Re: Dyskusja na temat gry Monster Hunter Freedom 2

Monster Hunter Freedom Unite - Dla początkujących: http://www.mhf.fora.pl/,12/monster-hunt … h,104.html
Przy okazji polecam to forum: http://mhf.fora.pl/


www.mhf.fora.pl Polskie Forum Monster Hunter

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wysyłka sms